Z Danii do Czeczenii przez Polskę. “Polskie władze po raz kolejny pomogły”

Czeczenka, która wraz z piątką dzieci uciekła z Danii do Polski, wraca w rodzinne strony – poinformował mec. Babken Khanzadyan, pełnomocnik rodziny Dombaev. Jak dodał, cała rodzina jest wdzięczna Polsce za udzieloną ochronę oraz pomoc.

– To finał tej sprawy. Polskie władze po raz kolejny pomogły w tym, żeby czeczeńska rodzina nie została rozdzielona. Dzisiaj rodzina Dombaev poleciała najpierw do Moskwy, a potem do Groznego, gdzie oczekują na nich najbliżsi – przekazał podczas konferencji prasowej mec. Babken Khanzadyan, pełnomocnik rodziny Dombaev. Jak dodał, dzieci już nie figurują w systemie Schengen, a rząd Danii pozostawił kwestię rodziny pod jurysdykcją sądu polskiego.

Źródło: www.polskieradio24.pl

– To finał tej sprawy.
.Dzisiaj rodzina Dombaev poleciała najpierw do Moskwy, a potem do Groznego, gdzie oczekują na nich najbliżsi – przekazał podczas konferencji prasowej mec. Babken Khanzadyan, pełnomocnik rodziny Dombaev. Jak dodał, dzieci już nie figurują w systemie Schengen, a rząd Danii pozostawił kwestię rodziny pod jurysdykcją sądu polskiego.#polski #polskieradio #polskieradio24