Media o nas

RODZINA MARTINA DEN HERTOG 

Dziecko rosyjsko-australijskiego małżeństwa nie zostanie wydane Holendrom. Broni je polski sąd. 

Polska nie wyda Holendrom 8-letniego Martina z autyzmem

 

POMOC PRAWNA DOTYCZĄCA OCHRONY DÓBR OSOBISTYCH SĘDZIÓW W ZWIĄZKU Z PUBLIKACJAMI MEDIALNYMI

Prywatny akt oskarżenia wobec dziennikarki Onetu. Oskarżycielem jest sędzia Tomasz Szmydt.

Będą przygotowane pozwy przeciwko Onetowi, „Gazecie Wyborczej”, również prywatne oskarżenia przeciwko samej pani Emilii i dziennikarzom – powiedział w rozmowie z portalem tvp.info mec. dr. Bartosz Lewandowski, pełnomocnik sędziów.

21 prywatnych aktów oskarżenia i 25 pozwów cywilnych o ochronę dóbr osobistych, przedstawia mec. dr. Bartosz Lewandowski.

Kolejny sukces mec. dr. Bartosza Lewandowskiego i radcy prawnego Babkena Khanzadyana. Sędzia Tomasz Szmydt wraca do orzekania.

 

DENIS LISOV

Denis Lisow w Sądzie Okręgowym w Warszawie. Polska odmówił wydania Rosjanina na wniosek Szwecji

Polska nie wyda Szwecji Lisowa, który uciekł z córkami zabranymi z muzułmańskiej rodziny zastępczej

Polska po raz kolejny stanęła w obronie Denisa Lisovа

Polska Prawica I Rosyjska Propaganda Jednym Głosem u upadku Europy

Historia Rosjanina, który musiał uciekać z córkami ze Szwecji odbiła się szerokim echem w polskich mediach. Pomoc mec. Babkena Khanzadyana oraz mec. dr. Bartosza Lewandowskiego.

Mec. dr. Bartosz Lewandowski i mec. Babken Khanzadyan wygrywają sprawę Denisa Lisova

Sąd zabrał głos w sprawie rosjanina, któremu pomaga mec. Babken Khanzadyan i mec. dr. Bartosz Lewandowski

Denis Lisov – Rosjanin, który zabrał swoje trzy córki ze szwedzkiej rodziny zastępczej, został zatrzymany przez strażników granicznych na lotnisku w Warszawie.

Pomoc prawna mec. dr. Bartosza Lewandowskiego I mec. Babken Khanzadyana

Denis Lisow nie zostanie przekazany szwedzkim organom sprawiedliwości

DENIS LISOV O POWROCIE DO ROSJI

Jego zdaniem fakt, że udało mu się powrócić do Rosji i bez problemu przekroczył polską granicę, jest całkowicie zasługą jego prawników – Bartosza Lewandowskiego i Babkena Khanzadiana.

Rosjanin Denis Lisow, który uciekł z dziećmi ze Szwecji do Polski, wraca do Rosji. Przed odlotem na warszawskim lotnisku Chopina dziękował polskim władzom za pomoc.

Mec. Bartosz Lewandowski, który reprezentował przed polskim sądem Rosjanina Denisa Lisova, poinformował o bezpiecznym powrocie całej rodziny do Rosji.

Rosjanin Denis Lisow, który uciekł wraz z córkami ze Szwecji do Polski i którego wydania domagała się Szwecja, wraca do Rosji.

Pomocy prawnej rodzinie udzielili prawnicy – dyrektor programu interwencji procesowej Ordo Iuris mec. dr Bartosz Lewandowski i mec. Babken Khanzadyan.

Razem z mec. Babkenem Khanzadyan zapewniliśmy asystę prawną w drodze do Moskwy. Bezpiecznie przeszliśmy odprawę paszportową – napisał na Twitterze adw. Dr Bartosz Lewandowski z Ordo Iuris.

“Pan Lisow nie otrzymał azylu, ponieważ organ uznał, że ma możliwość i prawo powrotu do kraju pochodzenia, gdzie nie jest ścigany ani politycznie szykanowany. Nie sposób się nie zgodzić z decyzją” – wyjaśnił pełnomocnik Rosjanina Babken Khanzadian.

 

DRUKARZ Z ŁODZI

Zwycięstwo mec. dr. Bartosza Lewandowskiego. Przełom w Trybunale Konstytucyjnym

Uzasadniona odmowa drukarza z Łodzi na rzecz fundacji LGBT

– Sąd Najwyższy nie stanął dzisiaj po stronie obywateli, jak zrobił to chociażby ostatnio Sąd Najwyższy USA. Zakwestionował obowiązywanie w Polsce swobody kontraktowania i wolności działalności gospodarczej. Czekamy obecnie na rozpatrzenie naszej skargi konstytucyjnej wniesionej w tej sprawie do Trybunału Konstytucyjnego. Zapowiadamy także odwołanie do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka – mówi mec. Dr. Bartosz Lewandowski.

 

SILJE GARMO

Norweżka prosi o azyl w Polsce. Powodem absurdy urzędów w ojczystym kraju

Sprawa Norweżki, więcej szczegółów przedstawia mec. dr. Bartosz Lewandowski

Kolejna wygrana mec. dr. Bartosza Lewandowskiego. Silje Garmo dostaje azyl

 

SPRAWA W RZĄBCU

Pomoc mec. dr. Bartosza Lewandowskiego z Ordo Iuris mężczyźni wycofali z sądu wnioski o dobrowolne poddanie się karze.

mec. dr. Bartosz Lewandowski z Instytutu Ordo Iuris interweniuje w sprawie Newsweeka i działań Policji

Dzisiejszym wyrokiem sąd odebrał ochronę prawną komunistycznym obeliskom w Polsce. Umorzenie postępowania z uwagi na znikomą szkodliwość społeczną czynu jest niewątpliwym sukcesem, choć nie do końca nas satysfakcjonuje, dlatego rozważamy zaskarżenie tego orzeczenia – powiedział adw. Bartosz Lewandowski, obrońca oskarżonych.

 

RODZINA DOMBAEV

„Sytuacja wokół rodziny Dombaev przypomina to, co wydarzyło się z rodziną Lisova. Niestety dla państw skandynawskich ten incydent jest normalną praktyką” – zauważa w komentarzu dla Sputnika mecenas Babken Khanzadyan.

Pełne władze rodzicielskie zostały przywrócone. Po raz kolejny polski sąd stanął w obronie rodziny i jej podstawowych praw, zachowując ich razem – mówi mec. Babken Khanzadyan.

To finał tej sprawy. Polskie władze po raz kolejny pomogły w tym, żeby czeczeńska rodzina nie została rozdzielona. Dzisiaj rodzina Dombaev poleciała najpierw do Moskwy, a potem do Groznego, gdzie oczekują na nich najbliżsi – przekazał podczas poniedziałkowej konferencji prasowej na lotnisku Okęcie mec. Babken Khanzadyan

Dzieci już nie figurują w systemie Schengen, a rząd Danii pozostawił kwestię rodziny pod jurysdykcją sądu polskiego, powiedział mec. Babken Khanzadyan, pełnomocnik rodziny Dombaev

Po raz kolejny polski sąd stanął w obronie rodziny i jej podstawowych praw, zachowując ich razem – mówi mec. Babken Khanzadyan.